Ogłoszenia Duszpasterskie 15 października 2017 r

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  15 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Każdego dnia Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W dzisiejszą niedzielę, liczymy wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do Komunii Świętej.

3. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej. Przez cały miesiąc wspólnie odmawiać będziemy różaniec za zmarłych, połączony z wypominkami, o godz.17.30. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.18.00 Msza Św. wypominkowa; w każdą niedzielę wspominamy Zmarłych po Mszy o godz. 7.00 i przed Mszą Św. o godz.10.00 Wypominki możemy składać po każdej Mszy Św. w Zakrystii a także w kancelarii w godzinach urzędowania.

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszej bazylice o godz. 1730  gromadzimy się na różańcu a po różańcu celebrujemy Eucharystię. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.Na Różaniec z udziałem dzieci zapraszamy we wtorki o czwartki o godz.16.45.

5. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie nasze.

6. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej