Ogłoszenia Duszpasterskie 16 lipca 2017

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  16 lipca 2017 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj kolejna niedziela wakacyjna.

2. Trwa nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły, jest odprawiana w kaplicy o godz. 1730.

3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego we wtorek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

4. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej i do miejsc związanych z ostatnią bitwą żołnierza polskiego we wrześniu 1939 r. prosimy o uzupełnienie danych i uregulowanie opłaty w wysokości 85 zł od osoby.

5. W związku rozpoczynającymi się pracami w najbliższych dniach przy remoncie wieży. Dojście do kancelarii będzie  możliwe od ul. Kawęczyńskiej, obok portierni domu zakonnego. Za utrudnienia przepraszamy.

6. W związku z ukazaniem się w języku polskim książki o. Ibrahima Alsabagha, pt. „Tuż przed świtem. Syria. Kronika czasu wojny i nadziei z Aleppo” zarząd Wydawnictwa Bernardinum podjął decyzję wsparcia finansowo chrześcijan z Aleppo poprzez sprzedaż tej publikacji. Cena książki 44,90  wydawnictwo sprzedało  za 20 zł jedną książkę. Kto by z Państwo mógł wesprzeć Aleppo zapraszam do zakrystii. Nadwyżkę ze sprzedaży książek przekażę na konto franciszkanów pracujących w Syrii. W ten sposób nasza parafia będzie miała udział w pomocy materialnej dla ludzi przeżywających ogromny dramat.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.