Ogłoszenia Duszpasterskie 16 października 2016 r.

DZWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 1730 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W dzisiejszą niedzielę w całym Kościele liczymy Wiernych.

3. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

4. 21 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta za szczęśliwe pielgrzymowanie naszych parafian do Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego i innych miejsc kultu na ziemi świętokrzyskiej. Modlić się będziemy, aby owoce tego pielgrzymowania wspierały pielgrzymujących w dawaniu świadectwa swojej wiary poprzez ich życie codzienne. Do udziału we Mszy św. zapraszamy uczestników tej pielgrzymki, ich rodziny i sympatyków pielgrzymek z Bazyliki.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na misje św.

6. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Tygodnika „Idziemy”.