Ogłoszenia Duszpasterskie 18 czerwca 2017 r.

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         18 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszej parafii odpust. Msze św. o godz. 700, 800, 1200 i 1800. Wieczorem o godz. 1800 suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Sylwester Goworek proboszcz parafii św. Marka na Targówku. Na zakończenie mszy św. procesja. Zapraszam orszak procesyjny.

3. Do odpustu parafialnego chcemy się jak najgodniej przygotować duchowo. Po mszy św. w samo południe od 20 czerwca do 22 czerwca, adoracja Najświętszego Sakramentu, przy ołtarzu Serca Jezusowego. Zakończenie adoracji odśpiewaniem litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 1730. W sam dzień odpustu adoracja również po Mszy św. w samo południe, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, zakończenie przed rozpoczęciem mszy św. o godz. 1800. Tego dnia Litania do Serca Pana Jezusa po mszy św. przed rozpoczęciem procesji eucharystycznej.

Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

4. W dzień odpustu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

5. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. W najbliższym tygodniu poszczególne szkoły, które są na terenie naszej parafii mają swoje zakończenie w bazylice.

8. Msza dziękczynna za szczęśliwe pielgrzymowanie Szlakiem Cystersów Świętokrzyskich będzie odprawiona 23 czerwca o godz. 18.00, w dzień naszego odpustu parafialnego. Do udziału we Mszy zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczą w wyjazdach z Bazyliki do rożnych sanktuariów. Dziękować będziemy, za wszelkie dobro, jakie ta pielgrzymka zrodziła w duszach pielgrzymujących i ich rodzin.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.