Ogłoszenia Duszpasterskie 18 października 2015 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  18 października 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przeżywamy go pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.

2. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożenie Wiernych. Nowennę odprawiamy podczas Mszy św. o godz. 1800.

4. W czwartek przypada 67. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji, założyciela Towarzystwa Chrystusowego (chrystusowcy) – zgromadzenia zakonnego powołanego właśnie do duszpasterstwa wśród Polonii na całym świecie. Módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

5. W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Częstochowy i Leśniowa, która kończy tegoroczne wyjazdy z Bazyliki, informujemy, że dostaliśmy większy autokar. Są zatem jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 7 listopada o godz. 6.00 rano. Koszt 70 zł od osoby.

6. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

7. Uczestników pielgrzymki do sanktuariów maryjnych w Skępem i Oborach informujemy, że Msza św. dziękczynna za szczęśliwy przebieg tej pielgrzymki i za jej owoce w duszach pielgrzymów będzie odprawiona 21 października o godz. 18.00. Wszystkich korzystających z naszych propozycji pielgrzymkowych serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św..

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii i w Bazylice.