Ogłoszenia Duszpasterskie 19 10 2014 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  19 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października.  Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 1730 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji.

2. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz.1730.  Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

3. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce liczymy wiernych obecnych w kościele i przystępujących do Komunii Świętej.

4. We środę,  22 X przypada wspomnienie – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego większości z nas nie trzeba przypominać; ale warto wspomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski. Zachęcamy tego dnia do uczestnictwa we Mszy św. polecając wszystkie nasze codzienne sprawy.  Po każdej Mszy św. tego dnia ucałowania relikwii.

5. Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę do Loreto będzie odprawiona 22 października (środa) o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by nasze pielgrzymowanie było dla nas natchnieniem w dobrym przeżywaniu codzienności i praktykowaniu zasad wiary.

6. Kurs przedmałżeński

24 października o godz. 19.00 w sali 130(wejście przez portiernię domu zakonnego) rozpoczyna się cykl katechez dla narzeczonych, zwany kursem przedmałżeńskim. Katechezy będą prowadzone przez kolejnych dziewięć piątków i uwzględniają program naszej diecezji w tym zakresie. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. Jasnogórskie Sanktuarium Królowej Polski w Częstochowie je kolejnym miejscem, do którego chcemy pielgrzymować. Ten wyjazd szczególnie polecamy członkom Straży Honorowej jako sposób na mobilizację swej aktywności. Oczywiście, chętnie zapraszamy na pielgrzymkę i inne osoby, które potrzebują duchowego umocnienia i modlitwy przed cudownym obrazem Pani Jasnogórskiej.
Wyjazd z parkingu przed Bazyliką 15 listopada (sobota), godz. 7.00. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej i w zakrystii Bazyliki. Koszty i program pielgrzymki podamy za tydzień.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.