Ogłoszenia Duszpasterskie 20 grudnia 2015 r

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                               20 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane:

·       dla dorosłych codziennie rano o godz. 700

·       dla dzieci  i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 700

Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia: spowiedź święta w czasie każdej Mszy Świętej. W czwartek – ostatnie „roraty” rano o godz. 700. Pozostałe Msze św. tego dnia o godz. 800, 1200. Po mszy św. o godz. 800 nowenna do Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej, o godz. 1800.

W  czwartek  24 grudnia, będziemy słuchać spowiedzi  w naszej Bazylice od g. 9.00 – 15.00.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę (o północy).  W pierwszy i drugi dzień Świat Bożego Narodzenia nie będzie mszy św. o g. 1930

3. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszej  Bazylice według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszej Bazylice o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300 i o 1800.

4. W dzisiejszą niedzielę IV Adwentu wspólnota Saruel Warszawa zaprasza na spektakl świąteczny "NARODZENIE"! Muzyką i ruchem opowiemy historię narodzenia Jezusa Chrystusa. Wspólnie zastanowimy się, czy jest dla Niego miejsce w naszym przedświątecznym zabieganiu.

Zapraszamy do wspólnego przeżycia tajemnicy Narodzin Chrystusa!

Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie naszej wspólnoty i mamy nadzieję zapoczątkować nową tradycję. WSTĘP WOLNY Godziny: 11:00, 12:30, 14:00, 19:00

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, opłatków i świec wigilijnych.