Ogłoszenia Duszpasterskie 20 lipca 2014 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                        20 lipca 2014 r.

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

2.W piątek 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się  w niedzielę po wszystkich Mszach św. na zakończenie.

3. Również tego dnia swój dzień imienin obchodzi w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej ks. Krzysztof Jakubowski – wikariusz parafii. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach i prośmy Pana Boga aby udzielał Mu obfitych łask w posługiwaniu Ludowi Bożemu. Solenizant będzie sprawował tego dnia Eucharystię o godz. 1800 będzie to dobry czas, aby osobiście złożyć Mu tez życzenia. Pamiętajmy o Nim!

4. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

6..Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości.
Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasuwakacji i urlopów!