Ogłoszenia Duszpasterskie 20 października 2019

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   20 października 2019

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa  w całym Kościele nadzwyczajny miesiąc misji

2. W wtorek przypada też 71. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie. Zachęcamy do modlitwy w tych dnia przy epitafium Sługi   Bożego kard. Augusta Hlonda.

3. W naszej parafii zapisujemy mężczyzn do męskiej róży różańcowej. Chętnych mężczyzn prosimy o kontakt osobisty z Księdzem Proboszczem. Po Mszach św. w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.  To tylko jedna dziesiątka różańca, która nie wiele zajmuje czasu w ciągu dnia. ZAPRASZAMY!!!  Pragnieniem Proboszcza jest, aby Róża mężczyzn nazywała się róża Sługi Bożego Ks. Kardynała Augusta Hlonda.

4. Z dniem 1 listopada rozpoczniemy wypominkową modlitwę za zmarłych wspominając ponownie zgłoszone osoby, które Bóg powołał do wieczności. Są wśród nich nasi rodzice, dziadkowie i inni krewni, przyjaciele, duszpasterze, wychowawcy i wiele osób zasługujących na naszą pamięć i modlitwę.

5. Ks. Sławek serdecznie zaprasza chłopców do  kandydatów na ministrantów. W środy o godz. 17:00 odbywają się spotkanie formacyjne dla ministrantów.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 13 tej zapraszamy na koncert: Praska Jesień w Świątyniach. W programie najpiękniejsze piosenki i melodie ze światowego repertuaru, współczesne interpretacje znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej w energetyzujących aranżacjach. Utworom granym na skrzypcach towarzyszą niezapomniane melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie 

7. Koncert Stanisława Moniuszki Bazylika 27 października 2019 r. g. 1600

Msza łacińska Des – dur – 4 soli. Chór, ork. Sm, org.

Requiem cis – cantata religiosa – 11 soli, chór, ork