Ogłoszenia Duszpasterskie 20 września 2015 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              20 września 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130, spotkanie z Rodzicami dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.

3. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

4. W środę o godz. 1730 – nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. Za tydzień – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, kazania będzie głosił Ks. Jacek Krzemień – Kapelan Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia w Polsce.

6. Zbliża się termin pielgrzymki do Skępego i Obór na Kujawach. W związku z tym prosimy wyjeżdżających o uzupełnienie danych i wpłatę 70 zł od osoby. Przypominamy, że wyjazd pielgrzymów jest 10 października, o godz. 6.00, z parkingu przed Bazyliką.

7. W związku z pytaniami Parafian co z windą?. Chciałbym powiedzieć, że zostały zebrane wszystkie dokumenty, podpisana została umowa na szyb windy z firmą budowlaną w tej chwili czekamy na decyzję konserwatora. Z tej też racji prace się opóźniają. Proszę o modlitwę w tej sprawie dziękuję za składane ofiary do Skarbony z „napisem na windę”  oraz wszystkim indywidualnym osobą.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii i przed Bazyliką.