Ogłoszenia Duszpasterskie 21 czerwca 2015 r.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        21 czerwca 2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.

2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Wieczorem o godz. 1800 – Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. U nas Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800 .  Na Mszę Świętą wieczorną serdecznie zapraszamy solenizantów i solenizantki. Tego dnia obchodzą w naszej wspólnocie zakonnej imieniny  ks. Jan Kurel, ks. Jan Pietrzykowski i ks. Jan Niewęgłowski.Tego dnia o godz. 1800 będzie przewodniczył Mszy św. ks. Jan Kurel, zechciejmy okazać Solenizantowi naszą wdzięczność za pracę na rzecz naszej parafii. Również tego dnia chcemy podziękować ks. Janowi Kurelowi za dwuletnią pracę  w naszej wspólnocie. Ks. Jan od pierwszego sierpnia będzie pracował w Płocku w charakterze ekonoma.Na miejsce ks. Jana do oratorium po dziewięcioletniej przerwie powraca ks. Sławomir Szczodrowski.Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

4. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.