Ogłoszenia Duszpasterskie 21 stycznia 2018

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             21 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

2. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do św. Jana Bosko. Nowenna będzie odprawiana o godz. 17.30  w kaplicy. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko. O godz. 13.00 Mszy św., z racji Uroczystości św. Jana Bosko, będzie przewodniczył Mszy św. Pasterz Diecezji Warszawsko – Praskiej Ks. Bp. Romuald Kamiński i wygłosi okolicznościowe Słowo Boże.

3. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.

4. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

5. Pielgrzymów wyjeżdżających w czerwcu z Bazyliki na Białoruś zapraszamy na spotkanie z organizatorem tego wyjazdu w przyszłą niedzielę na  godz. 1900 do sali parafialnej 131. Chodzi o podpisanie umów i wniesienie polskiej części opłat w kwocie 310 zł.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i czytanie.