Ogłoszenia Duszpasterskie 23 października 2016

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   23 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 1730 w naszej bazylice.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

3. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na w zakrystii czy biurze parafialnym. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na zapłacenie kolejnej raty za windę, która została zamontowana w naszej Bazylice.

4. W dużej zakrystii jest udostępniony grafik, na którym osoby dorosłe mogą wpisywać terminy swojej służby lektorskiej podczas Mszy św. w dni powszednie w listopadzie. Podejmującym się tej posługi serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie w ubogacanie liturgii w naszej Bazylice.

5. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.