Ogłoszenia Duszpasterskie 24 kwiecień 2016 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                24 kwietnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.
W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała
i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

2.  Wczoraj dzieci klasy trzeciej ze szkoły muzycznej w liczbie 30 osób, przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci będą uczestniczyć w Mszy św. w tygodniu białym, który potrwa do piątku. Pamiętajmy o ich rodzicach, i dzieciach,  aby zawsze kochały Pana Jezusa i często przyjmowali Go do swojego serca.

3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. W swoich modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie ks. Bp. Marku Solarczyku.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych  odprawianą podczas Mszy św. o godz. 1800.

5. 29 kwietnia bm. zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 1730 przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

7. Księgarenka salezjańska polecanowy dokument papieża Franciszka – adhortację apostolską Amoris laetitia o miłości w rodzinie.

8. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów tygodnia.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.