Ogłoszenia Duszpasterskie 24 sierpień 2014 r

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          24 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą możemy znaleźć w parafialnym sklepiku.

3. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele będą o godz.700,800, 1200,1800.

4. W piątek, 29 sierpnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 i zakończymy wyjątkowo kwadrans przed godz. 1700. Za utrudnienia przepraszamy!

5. 20 września (sobota) organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów warmińskich w Gietrzwałdzie i Głotowie. Same sanktuaria są dokładniej zaprezentowane w naszej gazetce parafialnej i na stronie internetowej, natomiast w zakrystii lub w kancelarii parafialnej można się zapisać na ten wyjazd. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł od osoby i pokrywa cenę przejazdu, ubezpieczenie i ofiarę składaną przewodnikom. Wyżywienie we własnym zakresie. Będzie możliwość indywidualnego zakupienia sobie gorącego posiłku w domu pielgrzyma w Gietrzwałdzie.

Wyjeżdżamy 20 września o godz. 6.30 z parkingu przed bazyliką. Należy zabrać ze sobą różaniec, teksty Godzinek o Najśw. Maryi Pannie i nieszporów oraz używane lekarstwa.

6. W zakrystii już jest dostępny grafik, na który mogą wpisywać swoje dyżury osoby dorosłe wykonujące czytania mszalne we wrześniu. Składamy im serdeczne Bóg zapłać za dotychczasową posługę i liczymy na ich współpracę w kolejnym miesiącu

7. W zakrystii/kancelarii parafialnej możemy zgłaszać chorych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania z racji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca. Będziemy ich odwiedzać 5 września 2014 r.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i życzymy wszystkim dojrzałej radości lata i błogosławieństwa Bożego.