TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 stycznia 2016
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia.
2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.
3. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
4. W sobotę 30 stycznia „Uwielbienie na Pradze” rozpocznie Eucharystia, podczas której będziemy modlić się w intencjach polskiej muzyki chrześcijańskiej, rozwoju fundacji „Chrześcijańskie Granie” i praskiego Oratorium. Za oprawę muzyczną Mszy Świętej i Uwielbienia będzie odpowiedzialny zespół New Day – zwycięzca koncertu Premiery Roku na V Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Będzie to czas spotkania z Panem Bogiem, który uzdrawia i umacnia. Wierzymy, że tego dnia uda się nam stworzyć wspólnotę” – mówią o wydarzeniu organizatorzy. Program „Uwielbienia na Pradze” o godz. 1800 – Eucharystia, 1900 Uwielbienie z zespołem New Day, 2030 Spotkanie w oratorium – serdecznie zapraszamy.
5. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko założyciela zgromadzenia salezjańskiego, ojca i nauczyciela dzieci i młodzieży. Będziemy polecać dzieci i młodzież dobremu Bogu, które rozpoczynają ferie zimowe, aby przeżyły je bezpiecznie i w zdrowiu. W następną niedzielę o godz. 1300 Eucharystię będzie celebrował i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Arcyb. Henryk Hoser. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
6.Wzorem lat ubiegłych zapraszamy parafian i przyjaciół Bazyliki do udziału w teatralnej prezentacji Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku n. Wisłą, które może ułatwić głębsze przeżycie okresu Wielkiego Postu i przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wyjazdem do Czerwińska rozpoczynamy także – mamy nadzieję, że udany – sezon pielgrzymkowy, kiedy to co miesiąc nawiedzamy różne sanktuaria polskie.
Wyjazd autokarem na Misterium do Czerwińska zaplanowany jest na sobotę, 12 marca, godz. 9.30. Koszt wyjazdu zawierający opłatę za bilet wstępu, przejazd i ubezpieczenie NNW wynosi 45 zł od osoby. Zbiórka wyjeżdżających na parkingu przed Bazyliką. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej tygodnika: „Idziemy”.
9. Podaję rozkład kolędy:
Poniedziałek 25 stycznia 2016 r. godz. 1600
Wołomińska 5,11,15,17,17a
Wołomińska 19 (blok)
Wtorek 26 stycznia 2016 r. godz. 1600
Wołomińska 22,54
Zachariasza 1, 2/4, 3, 4,5, 8, 10
Łomżyńska 6, 27, 22/24, 28,29,30, 31,44;
Łochowska 12
Środa 27 stycznia 2016 r.
Łochowska 1/29 (blok) 36, 37, 38
Czwartek 28 stycznia 2016 r.
Łochowska 38a, 38b
Łochowska 40,41, 43 , 44,45,45a,47, 54, 58, 61
Wszystkim, którzy nas przyjęli po kolędzie bardzo serdecznie dziękujemy. Gdyby ktoś został pominięty, albo nie było w domu w tym czasie, a chciałby przyjąć księdza po kolędzie można zgłaszać wizytę po każdej Mszy św. w zakrystii.