Ogłoszenia Duszpasterskie 26. 10. 2014 r.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               26 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października.

2. We wtorek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nie mamy o nich wielu wiadomości, prócz tego, że są wymieniani wśród dwunastu najbliższych uczniów Pana Jezusa. Obaj mogli być Jego krewnymi, aczkolwiek jeśli chodzi o Szymona, nie ma co do tego pewności. Od XVIII wieku w Polsce i w Austrii św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych.

3. W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. W dzień Wszystkich Świętych msze św. jak w niedzielę.  Z jednym wyjątkiem  nie będzie mszy św. o godz. 1930.

 Zaś w przyszłą niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby.

4. W następną niedzielę nie będzie spotkania Kół Żywego Różańca. Tego dnia  o g. 17.00 będziemy się modlić w Procesji żałobnej za naszych Zmarłych. Nie zapominajmy też, że przez osiempierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Jak zwykle pod koniec miesiąca, uwadze osób dorosłych wykonujących czytania na Mszach św. polecamy wyłożony w zakrystii grafik dyżurów na listopad. Wdzięczni za dotychczasową służbę liczymy na jej kontynuację ku chwale Bożej i pożytkowi bliźnich.

6. Jak informowaliśmy przed tygodniem, 15 listopada (sobota) organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Głównym celem pielgrzymki jest modlitwa przed obrazem Jasnogórskiej Królowej Polski. Sprzyjać temu będzie Msza św. w kaplicy cudownego obrazu. Natomiast jako parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego chcemy także wykorzystać czas pielgrzymki na ożywienie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. Dlatego jednym z punktów realizowanych wspólnie będzie konferencja pt. „Wynagrodzenie Sercu Jezusowemu szkołą życia chrześcijańskiego”. Wspólnie również odprawimy Drogę Krzyżową na wałach jasnogórskich. Pozostały czas będzie można wykorzystać na osobistą modlitwę, zwiedzanie, posiłek, odpoczynek, itp. Godziny i sposób realizowania wspólnych punktów pielgrzymki zostanie podany w autokarze.

Koszt pielgrzymki obejmujący przejazd i ubezpieczenie wynosi 60 zł od osoby. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przed Bazyliką. Wyjazd z Częstochowy ok. godz. 17.00. Możliwe są zmiany.

7. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na prace w naszej Bazylice. Za ofiary składamy gorące Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.