OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 sierpnia 2017

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           27 sierpnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada XXI niedziela w ciągu roku liturgicznego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek  miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

3. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 700, 800, 1200 i 1800 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Odwiedziny chorych w domach z racji pierwszego piątku miesiąca w godzinach porannych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 800 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Wieczorem zapraszamy na różaniec przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie. Będziemy polecać Matce Bożej naszą diecezję warszawsko – praską, wszystkich w niej żyjących mieszkańców w dniu rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.