Ogłoszenia Duszpasterskie 28. 02. 2016

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                28 lutego2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą trzecią niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy Kościół Stacyjny, w naszej bazylice. świątynia jest otwarta od 6 rano, przez cały dzień można korzystać z sakramentu pojednania. Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 1300 wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja o godz. 1500 Godzina Miłosierdzia. Gorzkie żale o godz. 1700. Centralna Eucharystia o godz. 2000 będzie przewodniczył ks. Bp. Marek Solarczyk, zakończenie apelem Jasnogórskim.

 W piątek zapraszamy na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 1645

·        dorosłych na godz. 1730

·        młodzież na godz. 1930

2. W następną niedzielę rozpoczniemy doroczne rekolekcje Wielkopostne. Będzie przewodniczył tym dniom refleksji ks. Jarosław Wąsowicz – salezjanin pracujący w Pile.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

 W piątek w godzinach porannych odwiedziny chorych. Msze św. ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 800 i 1800.  Po południu odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.  Pierwsza sobota miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego o godz. 800. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczór różańcowy przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zakończenie spotkania modlitewnego ok. 21 – ej apelem Jasnogórskim.

4. W środę, 2 marca, o godz. 19.00 w sali parafialnej 131 jest comiesięczna katecheza dla chrzestnych i rodziców, którzy w najbliższym czasie będą uczestniczyć w sakramencie  chrztu swoich dzieci. Udział w konferencji jest dla nich obowiązkowy.

5. Pielgrzymów wyjeżdżających do Francji i Włoch prosimy o wpłatę zaliczki 100€. Również wyjeżdżający na misterium 12 marca Męki Pańskiej w Czerwińsku powinni w najbliższym czasie uregulować koszty tego wyjazdu. Obydwa wyjazdy prowadzi ks. Krzysztof i u niego też dokonujemy opłat.

6. Realizując sugestię Ojca Świętego Franciszka, wyrażoną w bulli Misericordiae vultus również w naszej Diecezji będziemy przeżywać inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Czas od piątku, 4 marca, od godz. 15.00 do soboty, 5 marca, również do godz. 15.00 będzie szczególną okazją do przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania, sprawowanego przez pełną dobę w wybranych świątyniach w poszczególnych dekanatach. W naszym dekanacie Praskim wybranym Kościołem jest świątynia  Matki Bożej z Lourdes w Warszawie, ul. Wileńska 69. Więcej informacji w naszej gazetce parafialnej.

7. Informujemy są jeszcze miejsca w autokarze na wyjazd z katechetami na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą, w sobotę 5 marca. Przypominamy, że koszt wyjazdu wynosi tylko 45 zł. Wyjazd planowany jest o godzinie 8.00 a powrót około 16.00. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub w szkole u katechetów.

8. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.