Ogłoszenia Duszpasterskie 28. 09. 2014 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           28 września 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku.

2. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730. Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzające je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 1645.

3. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu. W naszej parafii odpust msze św. o godz. 700,800, 1200, i uroczysta suma odpustowa o godz. 1800 Słowo Boże głosić będzie ks. dr Krzysztof Lis.

4. 1 października 2014 r, o godz. 1900 spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w Bazylice. Spotykają się obydwie grupy, jeszcze można się zapisać po Mszy św. u ks. opiekuna w zakrystii.

5. A w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

6. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego Bogu.

7. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o godz. 800 i 1800. Natomiast wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania zapraszamy do Bazyliki, kapłani będą spowiadać na wszystkich mszach św. Odwiedziny chorych w domach od 800. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na godz. 2100 na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny aby była wierna Bogu i została wywyższona w potędze i świętości. Jest to również nasze przygotowanie do obchodów 250 rocznicy wprowadzenia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie spotkania ok. 130. ( w nocy)!

8. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 października, wspominamy św. Franciszka z Asyżu, założyciela franciszkanów, który przez swoje życie zgodne z wymogami Ewangelii przyczynił się do odnowy całego ówczesnego Kościoła. Święty ten ma również wiele do powiedzenia dzisiaj, zwłaszcza jeśli chodzi o umiłowanie stworzenia, ale nie ze względu na nie samo, lecz ze względu na szacunek do Boga, który wszystko stworzył. Zapraszamy tego wieczoru na Różaniec po mszy św. o godz. 1800. Również tego dnia będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe o 1730.

9. W związku z rozpoczynającym się kolejnym miesiącem prosimy osoby dorosłe wykonujące posługę lektorską na Mszach w dni powszednie o jej kontynuowanie. W zakrystii jest wyłożony miesięczny rozkład nabożeństw w październiku, na którym można wpisać swoje dyżury. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim zaangażowanym w tą inicjatywę. Mile widziane są osoby, które mogłyby wzmocnić grupę czytających teksty mszalne.

10. W dzisiejszą niedzielę  występuje na każdej Mszy św. Zespół muzyczny "Charyzmaty". Główną formą działalności zespołu pozostaje niezmiennie animacja muzyczna Mszy Świętych. Udział zespołu w liturgii jest całkowicie charytatywny. Jedną formą wsparcia dla jego działalności są dobrowolne ofiary, które można składać po Mszach św. do koszyczka przy wyjściu z kościoła. Można również nabyć najnowszą płytę "Dziękuję Ci Maryjo".

11. W niedzielę 5 października Słowo Boże będzie głosił ks. Marek Kowalski – salezjanin z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Kościół jest misyjny są kraje gdzie, wiele jest serc, które czekają na Ewangelię… chcemy uczyć się wrażliwości i pomagać misjonarzom i woluntariuszom w przepowiadania Bożego Słowa.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.