Ogłoszenia Duszpasterskie 28 czerwca 2015 r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           28 czerwca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

2. Kancelaria parafialna w czasie wakacji od jutra będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko popołudniu od godz. 1600 – 1800.

3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 800, 1200, 1800. O godz. 1800 Mszy św. wieczornej będzie przewodniczył ks. Piotr Kępa, który obchodzi swój dzień imienin. Otoczmy naszego Solenizanta gorącą modlitwą i serdecznością.   Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.

4. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.

5. W środę o godz. 1730  – nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna. W środę 1 lipca przypominamy osobom, które zamierzają ochrzcić dziecko w naszej parafii konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych o godz. 1900.

6. Uczestników ostatniej pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Królowej Jedności i Pokoju w Kodniu zapraszamy na Mszę św. dziękczynną 4 lipca (sobota) o godz. 1800. Modlić się będziemy, by to pielgrzymowanie wydało dobre w życiu pielgrzymów i ich bliskich.

7. Ze względu na okres wakacyjny dla młodzieży i urlopowy dla dorosłych wiążący się z nieobecnością w Warszawie zawieszamy na lipiec i sierpień grafik dyżurów dla osób dorosłych czytających teksty biblijne podczas Mszy św. Tym niemniej prosimy, by te osoby – o ile są obecne na Mszach w Bazylice – wykonywały posługę lektorską, także na Mszach niedzielnych. Byłoby wskazane, aby przed Mszą św. skontaktować się w zakrystii z celebransem i powiadomić go o swojej gotowości do zajęcia się czytaniami mszalnymi.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

9. W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 800 i 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 przy ołtarzu Serca Jezusowego. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św. odprawianych w naszej Bazylice. W czasie wakacji nie odwiedzamy chorych z Komunią Świętą. W pierwszy piątek lipca przypada tym razem święto św. Tomasza, Apostoła.

10. W sobotę o godz. 800 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy sw. zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zakończenie w godzinie apelu jasnogórskiego.

11. W czasie wakacji nasza parafialna kawiarenka nie jest czynna.

12. Kolejna, comiesięczna pielgrzymka z Bazyliki będzie wiodła również na Podlasie. Tym razem dwa główne cele naszego pielgrzymowania to sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej i święta dla prawosławia Góra w Grabarce. Szczegółowe warunki podamy wkrótce, po otrzymaniu odpowiedzi dotyczących opłat za autokar i oprowadzenie po obiektach, ale już przyjmujemy zapisy. Pielgrzymka zaplanowana jest na sobotę, 1 sierpnia; wyjazd godz. 600.