Ogłoszenia Duszpasterskie 29 października 2017 r

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 29 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia.

2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej bazylice będą one sprawowane według następującego porządku 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800. Mszy św. o godz. 1930 nie będzie.

3. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszej bazylice będą sprawowane trzy Msze Święte w godz. 700, 800 1200 i 1800. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Również 2 listopada zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych o godz. 1700. Nabożeństwo za zmarłych odprawimy w naszej Bazylice.

Od piątku tj. 3 listopada natomiast rozważanie tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Odbywać się ona będzie również o godz. 1730.

4. W czwartek 2 listopada dzień zaduszny, kancelaria nie będzie czynna.

5. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 1500 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.

W pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udamy się do chorych i seniorów
z naszej wspólnoty parafialnej w godzinach porannych.

6. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką Miłosierdzia, Pośredniczką.

O godz. 800 rano Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Wieczorem różaniec po mszy św. z racji pierwszej soboty miesiąca.

7. Uczestników przyszłorocznej pielgrzymki do Fatimy (19.03 – 23.03.2018) zapraszamy na spotkanie z p. Zygmuntem Grochowskim, organizatorem tego wyjazdu. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (29 października), o godz. 1900 w sali parafialnej nr 131.

8. Na prośbę uczestników katechez przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania zmieniony został dzień tych katechez (z piątku na czwartek) oraz miejsce – sala 131 ; godzina pozostaje bez zmian (1900). Kolejna katecheza, wypadająca w Dzień Zaduszny jest odwołana.

9. Comiesięczna katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do uczestnictwa w sakramencie chrztu dzieci, ze względu na przypadającą w I środę listopada uroczystość Wszystkich Świętych, jest przeniesiona na kolejną środę, czyli na 8 listopada, godz. 1900, sala parafialna nr 131; wejście od ul. Kawęczyńskiej, przez portiernię domu zakonnego.

10. W najbliższą niedzielę swój dzień imienin będzie obchodził ks. Sławomir Szczodrowski. Otoczmy tego dnia Solenizanta naszą modlitwą, prosząc o potrzebne łaski w realizacji powołania salezjańskiego. Dostojny Solenizant odprawi Msze św. o godz. 11.30 będzie dobry moment , aby Solenizantowi podziękować za Jego trud i poświęcenie.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.