Ogłoszenia Duszpasterskie 30 sierpnia 2015 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              30 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji.

2. W minionych tygodniach posługę w Caritas diecezji warszawsko-praskiej podjęły trzy siostry orionistki: S. Maria Emilia, s. Maria Tobiasza i s. Maria Marta. Siostry Emilia i Marta posługiwać będą w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym a siostra Tobiasza jako pielęgniarka. Życzymy Siostrą, aby dobrze się czuły w naszej parafii a Jezus, któremu posługują obdarzał Je potrzebnymi łaskami.

2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.  Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszej Bazylice we wtorek o godzinie 900, dla Gimnazjum nr. 32 i szkoły  podstawowej nr. 354. Następnego dnia czyli 2 września o godz. 900, dla szkoły Podstawowej nr. 30  Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi podczas sprawowanych Mszy św. w naszej Bazylice.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w niedziele 6 września podczas Mszy św. o godz. 1130

3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W środę o godz. 1730 – nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w kościele o godz. 1800.  

W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 800 i 1800 . Kapłani odwiedzą chorych w domach w godzinach porannych. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 800 Wieczorem po Mszy św. przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie Różaniec, na który serdecznie zapraszamy.

6. Po wakacyjno-urlopowym okresie powracamy do uporządkowanej praktyki wykonywania czytań mszalnych w dni powszednie przez osoby świeckie. Ta praktyka ma wesprzeć dyżury ministrantów i rozwijać udział wspólnoty wiernych w liturgii. Dotychczasowych lektorów oraz nowe osoby chętne do czytania prosimy wpisywanie w grafik wybranych terminów na miesiąc wrzesień. Grafik nabożeństw jest wywieszony w zakrystii.  Dyżury organizuje i informacji udziela ksiądz wikary.

7. Rodzice i chrzestni, którzy planują w najbliższym czasie chrzest dziecka, mają obowiązek uczestniczyć w katechezie przygotowującej do tego sakramentu. Taka katecheza w naszej parafii jest prowadzona w pierwsze środy każdego miesiąca. Stąd też 2 września na godz. 19.00 zapraszamy do sali parafialnej nr 130  rodziny zamierzające we wrześniu przynieść swoje dzieci do sakramentu chrztu. Do sali prowadzi wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej.

8. Wyjeżdżających we wrześniu z  naszej Bazyliki na Ukrainę zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem biura podróży, będącego organizatorem naszej pielgrzymki. Spotkanie odbędzie się 5 września, w sobotę, o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 130. Wejście przez portiernię domu zakonnego.  Do tego czasu każdy z uczestników pielgrzymki powinien uzupełnić wpłatę do wysokości 700 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy dysponujących czasem i chcących odwiedzić miejsca bliskie sercom Polaków.

9. 10 października o godz. 6.00 z parkingu przed Bazyliką wyrusza autokarowa pielgrzymka z Bazyliki do sanktuariów maryjnych na Kujawach – w Skępem i Oborach. Koszt 70 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Więcej szczegółów można znaleźć w gazetce parafialnej i na stronie internetowej Bazyliki.

10. Od 1 września kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1000 – 1200  i od 1600 – 1800.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii czy przed Kościołem