Ogłoszenia Duszpasterskie 31. 05. 2015 r.

UROCZYSTOŚĆNAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                             31 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Dziś o godz.1730 zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe. 

2. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Nabożeństwa czerwcowe w naszej Bazylice będą odprawiane  codziennie o godz. 1730.

3. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną Warszawsko – Praską. Kazania głosi ks. misjonarz z Afryki ks. Marek Pasiuk- pallotyn. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na misje naszej diecezji w Sierra Leone, oraz rozprowadza pamiątki afrykańskie i książki misyjne.

4. W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800.

Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 1300 – wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy. Zwracamy się do wszystkich parafian o zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy i ich udekorowanie. Prace rozpoczniemy rano zapraszam mężczyzn na godz. 700.

5. W następną niedzielę spotkanie Kół Żywego różańca o godz. 1700 w czasie nabożeństwa czerwcowego procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca i oktawy Bożego Ciała.

6. W następną niedzielę 7 czerwca o godz. 1000 będzie sprawował msze św. prymicyjną  ks. Jacek Bram neoprezbiter diecezji przemyskiej, który 23 maja tego roku otrzymał z rąk J.E. Ks. Abpa Józefa Michalika sakrament Kapłaństwa w katedrze w Przemyślu. Po Mszy św. udzieli prymicyjnego Błogosławieństwa.

7. W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych w naszej Bazylice.  Kapłani z posługą sakramentalną do chorych – w piątek w godzinach porannych. W sobotę zapraszamy na wieczór różańcowy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej i zakończymy apelem ok. godz. 2100.

8. W następną niedzielę do puszek we wszystkich parafiach będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.