Ogłoszenia Duszpasterskie 31.12.2017 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie                                                     31.12. 2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny, jest to zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego 2017 roku.  Modlimy się za nasze rodziny o umocnienie miłości i zgody w rodzinach, pamiętajmy w naszych modlitwach o rodzinach przeżywających kryzysy. Prośmy Świętą Rodzinę, aby wskazywała nam właściwą drogę, pokonywania wszelkich trudności.

2. W dzisiejszą niedzielę msze św. zgodnie z rozkładem niedzielnym. Z wyjątkiem wieczornej mszy św. o godz. 1930 tej mszy św. dzisiaj nie będzie. Zachęcamy do mszy św. dzisiaj o godz. 1800, będziemy Panu Bogu dziękować za kończący się rok 2017. Po mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie.

3. Jutro  pierwszy dzień  nowego roku Pańskiego 2018 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 1930

4. W środę 3 stycznia o godzinie 19.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka. Obecność obowiązkowa. Wejście przez portiernię domu zakonnego od ulicy Kawęczyńskiej.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele o godz. 1800.  W pierwszy piątek rano udamy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej podczas mszy św. odprawianych w bazylice.

6. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800. Nie będzie mszy św. o godz. 1930.  Módlmy się, aby Chrystus w nowym roku przebywał między nami i aby wszyscy, którzy Go szukają, tak jak Mędrcy ze Wschodu, mogli Go znaleźć w naszych rodzinach.

8. W niedzielę 7 stycznia po mszy św. o godz. 1300 – tej koncert kolęd  chóru męskiego Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa”.  Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.

9. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas w minionym czasie składamy serdeczne podziękowanie. Wizytę duszpasterską będziemy kontynuować po nowym roku.

10. Rodziny, które w ostatnim czasie wprowadziły się do naszej parafii i chcą przyjąć księdza w swoim domu w czasie „Kolędy”, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.