Ogłoszenia Duszpasterskie 5 lutego 2017 r.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                      5 lutego 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 5 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700 z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z procesją.

3. W najbliższą środę – 8 lutego – odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania pierwszego i drugiego roku. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tego typu spotkaniach wszystkim chcącym przystąpić do sakramentu bierzmowania. Spotkanie o godz. 19.00 w Oratorium.

  4. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

5. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszej bazylice Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 1200. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Od ulicy siedleckiej znajduje się podjazd na wózki dla niepełnosprawnych i wchodząc do środka możemy posłużyć się windą.

6. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie doznały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którzy doświadczają niedostatku, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.