Ogłoszenia Duszpasterskie 7 niedziela 19 lutego 2017 r

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              19 lutego 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 7 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Trwa nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Nowennę odprawiamy w kaplicy o godz. 17.30. Nowenna potrwa do czwartku 23 lutego.

3. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. To, Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

4. Sakrament bierzmowania dla dorosłych

Przyjęcie sakramentu bierzmowania to jeden z warunków, który trzeba spełnić przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa lub podjęciem się funkcji rodzica chrzestnego. Normalnie, przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest prowadzone w trakcie edukacji szkolnej. Są jednak osoby dorosłe i pracujące, które z różnych powodów w okresie szkolnym, sakramentu bierzmowania nie przyjęły. Dla nich to, o ile mają takie pragnienie, organizujemy  w czwartki o godz. 1900 katechezy przygotowujące do bierzmowania. Pierwsza z nich odbędzie się 2 marca i wtedy podamy harmonogram oraz  warunki uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii, po nabożeństwach w Bazylice.

Przygotowanie będzie prowadzone jeśli zgłosi się odpowiednia grupa chętnych.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy”.