Ogłoszenia Duszpasterskie 9 niedziela zwykła 29. 05. 2016

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         29 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przezywamy dziewiątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała do 31 maja śpiewamy Litanię do Matki Bożej, a od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. W czasie nabożeństwa procesja Eucharystyczna. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek poświęcenie wianków.

3. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 1730.

4. Do Uroczystości odpustowej chcemy się jak najlepiej przygotować duchowo poprzez adoracje Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 1200 i będzie trwała do nabożeństwa czerwcowego w dniach 01 – 03 czerwca 2016 rok. Adoracja będzie trwała w kaplicy Serca Jezusowego. Znajdźmy czas na chwile adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Uczyńmy wszystko aby Chrystus nie był sam w Bazylice.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę będziemy zawierzać je dobremu Bogu.  

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy  i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę   i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz.700, 800, 1200 i 1800. W naszej wspólnocie parafialnej odpust. Mszy św. o godz. 1800 będzie przewodniczył ks. Bp. Marek Solarczyk i wygłosi Słowo Boże.  Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kapłani tego dnia w godzinach porannych udadzą się do chorych, aby zanieść Pana Jezusa w tak uroczystym dniu. W odpust parafialny kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i zakończymy apelem Jasnogórskim.

9. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej Bazylice.