Ogłoszenia Duszpasterskie – Boże Narodzenie 2019

NARODZENIE PAŃSKIE                                                                            25 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

l. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy braku nadziei, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

2. Tą nocną Mszą Świętą zwaną Pasterką rozpoczęliśmy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 12 stycznia.

3. W Boże Narodzenie Msze św., w naszej Bazylice i w Sanktuarium o godz. 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i o 18.00

4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św., o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00

5. Starajmy się kontemplować radosną tajemnicę narodzin Syna Bożego. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary.

6. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi.

7. Serdeczne podziękowania kieruję do moich Współbraci kapłanów, za długie godziny spędzone w konfesjonale. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu do Świąt  Bożego Narodzenia. Panią i Panom za pomoc w sprzątaniu Bazyliki, obsadzanie choinek Panu Tadeuszowi, za dekoracje na choinkach, przygotowanie żłóbka S. Marcie i Panu Bogusławowi. Ekonomowi naszej wspólnoty zakonnej za troskę przy zakupie kwiatów do Bazyliki. Niech Dobry Bóg obdarzy wszystkich łaskami i darami z nieba.