Ogłoszenia Duszpasterskie – Boże Narodzenie 25.12. 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Boże Narodzenie 2017 r.

1. Dziś Pierwszy dzień Świąt, nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 19. 30.

2.  Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

3. W pierwszą niedzielę po Narodzeniu Pańskim będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny. Jest to ostatni dzień Roku Pańskiego 2017 r. Zapraszamy tej niedzieli o godz. 1800 na mszę św. dziękczynną kończącą rok kalendarzowy i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Nie będzie tej niedzieli mszy św. o godz. 19.30

4. Dziękujemy Panu Bogu za wszystko co otrzymaliśmy w ostatnich dniach związanych z przygotowaniem do tych Świąt.

5. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość, wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju naszej bazyliki. Wszystkim Współbraciom kapłanom za posługę w konfesjonale. Dziękuję S. Marcie i Panu Bogusławowi, Panu organiście, dziękuję za projekt i wykonanie żłóbka  panu Adamowi Wieczorkowi, dziękuję Paniom i Panom przy pracach porządkowych.

Drodzy Parafianie, Szanowni Goście!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Bożego Pokoju i Radości, by wypełniały serca nasze i naszych bliskich. Niech ten radosny czas upłynie w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Niech Bóg, który jest miłością udzieli Wam wszystkim w te dni światła i pokoju, miłości i życzliwości wzajemnej oraz niech będzie pośród Was.

Zaś betlejemska gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela niech rozświetla swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, ale także wszystkie dni zbliżającego się Nowego Roku.

 

Z Bożonarodzeniowym pozdrowieniem

                                                                                           salezjanie