Ogłoszenia Duszpasterskie – Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada 2019

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                      24 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po  Mszy Świętej o godz. 1300 wystawienie Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dnia 29 listopada (w piątek) rozpoczniemy nowenną do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowennę będziemy odprawiać w kaplicy o godz. 1730.

4. Różaniec połączony z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać dnia 29 i 30 listopada o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy!

5. W najbliższą sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. W następną niedzielę podczas Mszy św. odprawianych w naszej bazylice poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Również będziemy mogli nabywać świece Caritasu.

7. Rozpoczęliśmy w tym minionym tygodniu ogrzewać bazylikę, bardzo proszę o zamykanie drzwi. Jest to wspólny nasz wysiłek finansowy, a koszta ogrzewania są bardzo duże. Dziękuję za zrozumienie.

8. Udało nam się zrealizować jeden z projektów. Przy ołtarzu Serca Jezusowego zostały wykonane przez stolarza klęczniki. Niech nam służą do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i obrazem Najświętszego Serca Jezusowego.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.