Ogłoszenia Duszpasterskie Druga Niedziela Adwentu 04. 12. 2016 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                      4 grudnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi  wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Dziś spotkanie Kół żywego różańca o godz. 17. 00. O godz. 17.30 nowenna przed Uroczystością Niepokalanej, na którą serdecznie zapraszamy!

4. Wszystkich parafian: dzieci, we wtorki i czwartki młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej bazylice codziennie o godz. 700.

5. W środę (7 grudnia) o godz. 19.00 w sali parafialnej odbędzie się katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. Stosowne do zaleceń kurii warszawsko-praskiej udział w tej katechezie jest obowiązkowy dla rodziców i chrzestnych.

6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu w naszej bazylice msze św. o godz. 700, 800, 1200, 1800.

Po Mszy św. o godz. 1200 GODZINA ŁASK przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Odmówimy Różaniec Tajemnice światła. Na mszę św. w samo południe i na Godzinę Łask serdecznie zapraszamy.

7.W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe, które będzie głosił ks. Henryk Korzeniowski – salezjanin z Lutomierska. Program rekolekcji jest łatwy do zapamiętania w niedzielę nauki będą głoszone na wszystkich mszach św. a w tygodniu w poniedziałek i we wtorek o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

8. Zachęcamy do nabywania opłatków poświęconych na stół wigilijny, świec i prasy katolickiej.