Ogłoszenia duszpasterskie Dwudziesta siódma Niedziela 02 października 2016 r.

DZWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    2 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XXVII niedzielę w ciągu roku. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700. Nie będzie procesji.

2. Zapraszamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca do Bazyliki na „Małe Uwielbienia” o godz.19.30. Czekamy na wszystkich którzy, chcą się z nami modlić na mszy św. niedzielnej i liturgii uwielbiać Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dziś rozpoczynamy nasze spotkania.

3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz.1730 Dzieci i młodzież także będą miały swoje nabożeństwa we wtorek i czwartek o godz. 1645.

4. W środę, 5 października o godz. 19.00 w Oratorium spotkanie po wakacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Na spotkanie przynosimy indeks i katechizm.

5. Przygotowanie dla rodziców, chrzestnych – środa g. 1900 sala 139 wyjście przez portiernię.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy ministrantów i lektorów na msze św. o godz. 1800, po mszy spotkanie dla ministrantów i rodziców.

7. W pierwszy  piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Msza św. wotywna o Sercu Bożym o godz. 800 i 1800. Odwiedziny chorych w domach w godzinach porannych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 700, 800, 1200 i 1800. O godz. 2100 apelem jasnogórskim rozpocznie się czuwanie za Ojczyznę zakończenie Mszą św. o godz. 2400. O Niepokalanym Sercu Maryi.

8. Rozpoczynamy katechezy przygotowujące narzeczonych do małżeństwa – w piątek godz. 1900 sala 130, wyjście przez portiernię. Formą zgłoszenia stanowi udział w pierwszym spotkaniu.

7. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o zwykłej porze.

8. W przyszłą niedzielę w naszej  parafii wystąpi duet Natalii i Aleksandra Jurkowskich – zespół Classic Angelicus (Klasyczne Anioły)) pochodzący z Ukrainy miasta Kijowa. Artyści upiększają swoim śpiewem Liturgie Niedzieli.  Po Mszy świętej o godz. 1300 wykonają koncert na który wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Zespół również rozprowadzać będzie swoje materiały muzyczne przy wyjściu z kościoła. 

9. Wyjeżdzającym na pielgrzymkę do sanktuariów świętokrzyskich przypominamy, że wyjazd jest w sobotę o godz. 630 sprzed Bazyliki.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień.