Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela W. Postu 22. 02. 2015 r.

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                            22 lutego 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ma ona charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. W okresie Wielkiego Postu katechumeni przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Natomiast my przez pokutę, uczestnictwo w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach przygotowujemy się do odnowienia obietnic chrztu świętego w Wigilię Paschalną. Charakter pasyjny tego okresu uwypuklają ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu oraz nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali, odprawiane od początku tego okresu.

2. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale, które w niedzielę Wielkiego Postu będą odprawiane o g. 1700 połączone z procesją Eucharystyczną.

4. W dniu jutrzejszym rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży, objętej katechizacją na terenie naszej parafii. 

Rozkład rekolekcji

g. 900 – szkoła podstawowa nr. 30

g. 1000 – szkoła muzyczna i szkoła podstawowa  (przy ul. Otwockiej)

g. 1100 – gimnazjum ( przy Otwockiej) i technikum przy ul. Objazdowej.

Rekolekcje poprowadzi S. dr Natalia Musidlak ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy, Niepokalanej Maryi.

5.  Przypominamy o Drodze Krzyżowej odprawianej w naszej Bazylice:

– dzieci – g. 1645

– dorośli – g. 1730

– młodzież – g. 1930

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Znajdźmy czas w czasie Wielkiego Postu na odpowiednią lekturę, prasę, którą możemy nabyć w naszym parafialnym kiosku.