Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu 09. 03. 1014 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu

2. Jutro rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które uczą się w szkołach, znajdujących się na terenie naszej parafii. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu początek rekolekcji dla dorosłych. Już teraz módlmy się, aby ten święty czas nie był zmarnowany.

3. 22 marca (sobota) jest możliwość wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska/Wisłą. Odjazd o godz. 1000 z parkingu przy Bazylice. Koszt podróży z ubezpieczeniem i opłatą za wstęp wynosi 40 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc jest ograniczona.

4. W piątki okresu Wielkiego Postu w naszej Bazylice nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są o godz. 1645 (dla dzieci), o godz. 1730 (dla ogółu parafian), o godz. 1930 (młodzież ucząca się i pracująca oraz dorośli). Natomiast w niedziele, o godz. 1700, zapraszamy na  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesję eucharystyczną.

 5.Wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne – tradycyjnie w II środę miesiąca, czyli 12 marca o godzinie 19.00. Spotykamy się wszyscy w środku Bazyliki. Obecność na spotkaniu formacyjnym jest obowiązkowa!!!

6. Zapraszamy na Msze świętą w czwartek i spotkanie modlitewne po Mszy św. w kaplicy przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy na multimedialne Warsztaty Małżeńskie „Nawigacja w Rodzinie”  – 16 marca 2014 w niedzielę o godz. 15.00 w sali teatralnej w podziemiach Bazyliki. Spotkanie potrwa 2 godziny. Poruszone będą m. in. tematy: sztuka komunikacji i wyrażania miłości w rodzinie, seksualność, uzależnienia oraz współczesne zagrożenia duchowe. Zaprezentowany zostanie materiał multimedialny z udziałem ekspertów z różnych dziedzin życia rodzinnego. Bardzo ważna jest obecność obojga małżonków. Prosimy o punktualne przybycie oraz o zabranie ze sobą długopisów.

8. Rodziny zapraszamy na następne spotkanie, (pokolędowe), które odbędzie się 16 marca (niedziela), o godzinie 16:00. Rozpoczniemy je adoracją Najświętszego Sakramentu, w kaplicy Maryi Wspomożycielki Wiernych (lewa nawa w Bazylice). Będzie to czas szczególnego spotkania małżeństw z samym Bogiem i udzielone zostanie  specjalne błogosławieństwo.

9. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr. 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2 zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na dzień otwartych drzwi, który odbędzie się dnia 16 marca w godzinach 13.00 – 16.00.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.