Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu 07 grudnia 2014

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                    7 grudnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Ofiary składamy do puszek przy wyjściu z Bazyliki. O godz. 1700 spotkanie Bractw Różańcowych i o godz. 1730  ostatni dzień nowenny przed uroczystością Niepokalanej.

2. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 700, 800, 1200  i 1800.

 Po Mszy św. o godz. 1200 GODZINA ŁASK przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Odmówimy Różaniec Tajemnice radosne. Na mszę św. w samo południe i na Godzinę Łask serdecznie zapraszamy.

3. Spróbujmy także znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszej Bazylice codziennie o godz. 700.  Dzieci i młodzież zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki.

4. 10 grudnia zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii św.  w tym roku szkolnym. Spotkanie odbędzie się w Sali teatralnej (oratoryjnej) o godz. 1900.  Również w  środę – 10 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5.ŚDM W naszej parafii powstaje grupa wolontariuszy ŚDM i Oaza – na spotkania zapraszamy w poniedziałki na godzinę 19.00 do kawiarenki parafialnej.

6. Wciąż poszukujemy wolontariuszy i chętnych do pomocy przy organizacji spotkania ŚDM. We wtorek – 9 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie parafialnego sztabu ŚDM.

7. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

8. Po mszach świętych możemy nabywać opłatki na stół wigilijny, które w minioną niedzielę zostały poświęcone i świece dzieło pomocy dzieciom. Możemy nabywać w zakrystii i kiosku parafialnym.

9. W minioną niedzielę były zbierane ofiary do puszek na operację dla Łukasza. Zebrano 6891,38 i 1 euro i 20 centów. Rodzice Łukasza są nam bardzo wdzięczni. Chciałbym raz jeszcze bardzo serdecznie wszystkim podziękować w imieniu swoim, jak i wspólnoty Domowego Kościoła. Operacja Łukasza odbędzie się 10 grudnia.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.