Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Druga Niedziela Adwentu

1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa.

2. Dzisiejsza niedziela to także dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Prosimy o ofiary do puszek na ten cel – „Bóg zapłać” za hojność i życzliwość!

3. 16 grudnia rozpoczniemy nowennę przed Bożym Narodzeniem. Nowenna będzie odprawiana w kaplicy o godz. 1730.

4.  W przyszłą niedzielę – 17 grudnia – rozpoczynamy na wszystkich mszach świętych rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Proboszcz Janusz Kopczyński , z Mińska Mazowieckiego z parafii św. Antoniego –  Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

5. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Dzieci we wtorki i czwartki.

6. W opłatki wigilijne, można nabywać po każdej Mszy św. w zakrystii. Również świece Caritasu.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8. Niech Adwent – ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…