Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela W. Postu 01. 03. 2015 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                            1 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy, drugą niedzielę Wielkiego Postu.  O godz. 1630 spotkanie Kół Żywego Różańca

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Msza św. w intencji powołań do służby Bożej w Kościele o godz. 1800.

Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w pierwszy piątek o godz. 800 i 1800.  Kapłani wyruszą z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. ok godz. 800.  Spowiedź święta podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych w Bazylice.

Zapraszamy również na nocne czuwanie tego dnia za naszą Ojczyznę, które rozpoczniemy o godz. 2100 Apelem Jasnogórskim a zakończymy Mszą św. o Niepokalanym Sercu Mari o północy.

Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 800.  Zapraszamy po wieczornej Mszy św. na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zakończenie spotkania ok. godz. 2100.

3. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach o godz.1700 i drodze krzyżowej w piątek o godz. 1645dzieci, dorośli o godz. 1730, i młodzież o godz. 1930 oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.

5. Modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek przy wejściu z naszej Bazyliki.

6. Nasza Bazylika również została ujęta w gronie kościołów stacyjnych i na stały dzień liturgii stacyjnej ma wyznaczoną III niedzielę Wielkiego Postu; w tym roku przypada ona 8 marca.

Kościoły, którym na dzień stacyjny wyznaczono jedną z wielkopostnych niedziel, właśnie ze względu na własny porządek niedzielny, mają ten porządek nieco zmieniony.

Bazylika NSJ w dzień stacyjny – 8 marca br. – uwzględniając rozporządzenie biskupów będzie otwarta od godz. 600.Od tej chwili będzie trwał stały dyżur spowiednika. Porządek Mszy św. przed południem jest jak w każdą niedzielę (700, 830, 1000, 1130 i 1300). Od godz. 1500 jest okazja do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu; adorację rozpoczniemy wspólnie odmówioną Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1700 będzie sprawowana liturgia Gorzkich Żali, z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną na zakończenie.

Msza św. o godz. 1800 pozostaje bez zmian, ale ostatnia Msza św. tego dnia jest przeniesiona na godz. 2000, by dostosować się do rozkładu liturgii stacyjnej. Wielkopostny Dzień Stacyjny w Bazylice zakończy się Apelem Jasnogórskim, o godz. 2100.

Parafian, Gości, Przyjaciół i Sympatyków serdecznie zapraszamy na wielkopostny dzień stacyjny do Bazyliki.

7. Rozpoczął się nowy miesiąc grafik czytających Słowo Boże na Mszach sw. jest wyłożony w zakrystii. Można dokonać wpisu – dyżuru na ustalony dzień i godzinę. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zapraszamy chętnych a jeszcze nie zdecydowanych.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej