Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela zwykła 27 stycznia 2019

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           27 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość św. Jana Bosko, Założyciela zgromadzenia salezjańskiego. Trwa nowenna do Uroczystości św. Jana Bosko o godz. 1730 odprawiana w kaplicy.

4. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 1800. Pod datą 31 stycznia obchodzimy Uroczystość św. Jana Bosko, prośmy w naszej modlitwie za młodzież i dzieci i tych którzy pracują na rzecz młodego człowieka.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. o 700, 800, 1200, 1800. Okazja do spowiedzi podczas mszy św. sprawowanych w naszej Bazylice i Sanktuarium. Do chorych kapłani udadzą się w godzinach porannych. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 1200 zakończenie adoracji przed Mszą wieczorną śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 800, 1200, 1800. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Taca z tego dnia przeznaczona na zakony klauzurowe.

Tego dnia nie będzie różańca po wieczornej mszy św.

7. 3 lutego w następną niedzielę po każdej mszy św. będziemy mogli otrzymać błogosławieństwo św. Błażeja. Św. Błażej jest patronem chorób gardła.

8. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik „Idziemy”.

10. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.