Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela zwykła

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          20 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosko. Nowenna będzie odprawiana w Bazylice o godz. 1730. Będziemy polecać św. Janowi Bosko młodzież i dzieci, wychowawców i nauczycieli. W następną niedzielę uczcimy naszego Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, w naszej parafii. Kazania wygłosi ks. Jacek Szewczyk, a o godz. 1300 Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Inspektor Andrzej Wujek.

3. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

4. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków

6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

7 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.