Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu 17.12. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu                          17.12.2017 r.

 1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. rekolekcjonistę ks. Janusza Kopczyńskiego proboszcza parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Otoczmy modlitwą ks. rekolekcjonistę, aby Duch Św. wskazywał Mu sposoby dotarcia do naszych serc.

2. Rekolekcje potrwają do wtorku. Rozkład rekolekcji w dzisiejszą niedzielę rozkład bez zmian. Natomiast w poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 700, 1200, 1800.

3. W związku z przypadającą w przyszłą niedzielę Wigilią Narodzenia Pańskiego, ze w niedzielę – dzień Zmartwychwstania Pańskiego – nie może obowiązywać post. Spożywanie podczas wieczerzy potraw postnych jest jedynie zachowaniem tradycji.

4. W czwartą niedzielę adwentu msze św. będą odprawiane o 700,830, 1000, 1130, 1300. Nie będzie mszy św. o godz. 1800, 1930. Tego wieczoru tradycyjnie zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy wigilijnej. W czwartą niedzielę mamy obowiązek uczestniczyć w Mszy św., żeby w Boże Narodzenie przyjąć Komunię Świętą z czystym sercem.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. 

6. W najbliższą niedzielę wigilia w domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, opłatków świec Caritasu.