Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 15 kwietnia 2018 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                   15 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Wczoraj dzieci klas III ze szkoły muzycznej po raz pierwszy przyjęli do swojego serca Pana Jezusa. Trwa biały tydzień dzieci przychodzą na Mszę św., o godz. 1800. Przez najbliższy tydzień. Tydzień biały zakończymy w czwartek.

3. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

4. W najbliższy czwartek 19 kwietnia zapraszamy na spotkanie o godz. 1900, do Bazyliki Rodziców dzieci, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas wszystkich Mszy św., Słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Warchałowski – Rektor Seminarium Warszawsko – Praskiego wraz z alumnami.

6. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.