Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocy 19. 04. 2015 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                  19 kwietnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

2. W środę o godz. 1730 – nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 800, 1200, 1800. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

4. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje. Również tego dnia ma swój dzień imienin ks. Bp Marek Solarczyk pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.

5.Kolejnym celem naszych pielgrzymek z Bazyliki jest sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Pielgrzymka zaplanowana jest na ostatnią sobotę w kwietniu, czyli 25 kwietnia. Wyjeżdżamy z parkingu przed Bazyliką o godz. 6.00; powrót w godzinach wieczornych(ok.20).
Koszty wyjazdu wynoszą 65 zł; zawierają opłatę za przejazd i przewodnika oraz ubezpieczenie.

6. Na wtorkowym spotkaniu dla wyjeżdżających w maju do Ostrej Bramy w Wilnie został podany ostateczny program i koszty, które wynoszą 510 zł i 20 €. Pieniądze w walucie polskiej należy wpłacić do ks. Krzysztofa Jakubowskiego do dnia 3 maja. Kwotę 20 € stanowiącą opłatę za bilety wejściowe i przewodników każdy wpłaca osobiście do pilota,  po przekroczeniu granicy. Wyjazd 15 maja o godz. 6.00 z parkingu przed Bazyliką. Więcej szczegółów podajemy na stronie internetowej Bazyliki.

7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszym kiosku parafialnym.