Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela zwykła 25 stycznia 2015 r.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               25 stycznia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, liturgicznego. W następną niedziele spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1730 i nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. W uroczystość św. Jana Bosko (najbliższą sobotę) 31 stycznia zapraszamy szczególnie salezjanów współpracowników na Msze św. o godz. 1200 . Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z racji Uroczystości św. Jana Bosko w kawiarence Matusi Małgorzaty pod Aniołami.

3.Telewizja Polonia będzie transmitować Mszę św. z naszej Bazyliki w dniu 1 lutego (niedziela) o godz. 13.00.Transmitowana Msza św. jest uroczystym dziękczynieniem salezjanów z warszawskiej inspektorii za dar świętości Księdza Bosko. Jest to również okazja, by w jubileuszowym roku 200-rocznicy urodzin założyciela zakonnej Rodziny Salezjańskiej, przybliżyć ciągle aktualny system prewencyjny – metodę pracy Świętego Wychowawcy z młodzieżą.

Uroczystej koncelebrze będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski.

4. W niedzielę – 1 lutego – ok. godz. 14.00 (po wcześniejszej Mszy św.) z koncertem kolęd wystąpi w Bazylice NSJ chór męski Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. ks. A. Chlondowskiego w Lutomiersku, pod dyr. ks. dr hab. Kazimierza Dąbrowskiego – dyrektora tejże szkoły i pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncert młodych salezjańskich chórzystów jest mocnym akordem kończącym tradycyjny okres śpiewania kolęd w Polsce.

5. Pod koniec każdego miesiąca prosimy osoby dorosłe, czytające teksty Pisma św. na Mszach w dni powszednie, o podjęcie tej posługi w następnym miesiącu. Podobną prośbę kierujemy do nich i tym razem; odpowiedni grafik jest w zakrystii. Już czytającym składamy serdeczne podziękowanie, a chętnym, lecz nieśmiałym mówimy: właśnie na was czekamy, jesteście potrzebni.

6. Zapisanym na pielgrzymkę do Wilna przypominamy o wpłacie zaliczki i uzupełnieniu danych. Termin upływa 31 stycznia. Brak wpłaty jest traktowany jako rezygnacja i na to miejsce wchodzą osoby z listy rezerwowej.

7. W pomieszczeniach oratorium rozpoczęła działalność niedzielna kawiarenka Pod Aniołami prowadzona przez Salezjanów Współpracowników i młodych wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży. Kawiarenka jest otwarta w godz. 10.00-14.00. Daje ona okazję, by po Mszy św. spotkać się z bliskimi przy kawie i ciastku lub zakupić świeże ciastka do niedzielnego obiadu. Jest również sposobność do rozmów z duszpasterzami w mniej oficjalnej konwencji.
Prowadząc kawiarenkę młodzi ludzie gromadzą fundusze na przyjęcie zagranicznej młodzieży w lipcu 2016 r., która odwiedzi naszą parafię.

8. Wizyta duszpasterska

26 stycznia 2015 r. godz. 1600

ul. Kijowska 11 (1 – 240)

27 stycznia 2015 r godz. 1600

ul Kijowska11 (241 – 440)

Już dziś bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie nas duszpasterzy po kolędzie, za miłe rozmowy, i za ofiary składane na naszą Bazylikę. Jakby ktoś z Państwa chciałby przyjąć księdza z kolędą, bo w terminie wyznaczonym nie mógł, prosimy o zgłaszanie dzisiaj w zakrystii po mszach św.. Takim dniem będzie najbliższa środa 28 stycznia.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej