OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE iV Niedzial Wielkiego Postu 30 Marca 2014

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                   30 marca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu.

2. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, tym bardziej zechciejmy skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty.

3. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa [w piątek] dla dzieci o godz. 1645 dla młodzieży o godz. 1930 i dla dorosłych o godz.1730 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.1700

4. DROGA Krzyżowa ulicami naszej Parafii będzie 11 kwietnia o godz. 19.00 Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

5. Zechciejmy również włączyć się w adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 3 kwietnia, od godz. 1730.  Nie zapominajmy o tym wielkim darze, jakim jest Eucharystia, szczególnie w tych dniach, gdy zbliżamy się do celebracji tajemnicy jej ustanowienia w Wielki Czwartek. Jak też prośmy z ufności i z pokorą za tych, którzy ją dla nas sprawują: za kapłanów. Módlmy się o świętość ich życia, aby ich świadectwo pociągało wielu młodych, zwłaszcza z naszej parafii do pójścia w ich ślady.

6. W piątek okazja do spowiedzi podczas Mszy św. sprawowane w naszej Bazylice

Od godz. 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczęcie  Koronką do Bożego Miłosierdzia. Odwiedziny chorych od 800.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 800, a po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Wyjątkowo nie będzie wieczorem, tylko rano ponieważ wieczorem w naszej Bazylice będę rozdawane FENIKSY

8. W związku z rozpoczynającym się nowym miesiącem ksiądz Krzysztof prosi osoby dorosłe, pełniące funkcję lektorów w dni powszednie, o wpisywanie się na listę dyżurów w kwietniu. Lista jest dostępna w zakrystii. Zapraszamy nowe osoby do tej posługi.

9. W najbliższym tygodniu wśród Solenizantów jest nasz Współbrat ks. Ryszard Ptasiński. Życzymy Mu wielu obfitych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i Św. Jana Bosko. Pamiętajmy o naszym Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach. Solenizant odprawi Mszę św. 3 kwietnia o godz. 1800. Będzie to dobry czas, aby złożyć Solenizantowi nasze życzenia.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Zapraszamy wszystkich samotnych, którzy chcieliby to zmienić na Msze św. z modlitwą o rozeznanie drogi życiowej. Jest to propozycja skierowana do wszystkich: panien i kawalerów, wdów i wdowców, którzy nie boją się stanąć przed Bogiem i drugim człowiekiem, aby się o to modlić. Prosić Boga i przyznać się przed Nim, że potrzebuje Jego pomocy, bo sama (sam) sobie nie radzę w tym wymiarze swojego życia, jakim jest samotność – brak tej drugiej osoby, z którą mogłabym (mógłbym) iść przez życie. Chcemy w czasie tej Mszy św. modlić się i prosić o światło, którą drogą i z kim przez życie iść.  

Najbliższa Msza św. z tą modlitwą odbędzie się tradycyjnie w I niedzielę miesiąca, czyli:6 kwietnia o godzinie: 16.00 w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (kaplica boczna, wejście tak jak do Bazyliki).

Po Mszy św. zapraszamy do pomieszczeń DA „Przystań” na kawę, herbatę i ciasto.