Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu 22 grudnia 2019

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                        22 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego.

 2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św.. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o 7oo rano i o godz. 1930 w pierwszy i drugi dzień Świat Bożego Narodzenia.

4. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią.

W naszej Bazylice okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej wigilię od godz. 700 i 800 podczas Mszy św., i od godz. 900 – 1400

5. W poniedziałek i we wtorek o godz. 700  ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej. Zakończenie nowenny do Bożego Narodzenia po Mszy św. o godz. 1200

6. Kancelaria parafialna nie będzie czynna we wtorek 24 grudnia i w piątek po Świętach. Sprawy losowe może załatwić z kapłanem po Mszach św. sprawowanych w Bazylice.

7. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej W zakrystii możemy nabyć książki, które reklamował ks. Stefan nasz adwentowy rekolekcjonista.