Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna 07. 05. 2017 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                         7 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700.

3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 700, 800, 1200, 1800. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym współbracie ks. Stanisławie Bogdańskim, który często posługuje w konfesjonale i sprawuje Msze św.

4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 1730. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

5. Przypominamy, że w drugą środę miesiąca odbywają się spotkania kandydatów do bierzmowania. W maju spotkanie  bierzmowanych z gimnazjum, przygotowujących się pierwszy rok, odbędzie w najbliższą środę 10 maja o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej za kancelarią – wejście przez portiernię.

6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

O godz. 1800 Msza św., po Mszy św. odprawimy różaniec i uroczyście przejdziemy z figurą Matki Bożej po naszej bazylice. Ojciec św. Franciszek pozwala nam zyskiwać odpust zupełny. „Ci, którzy nie będą mogli przybyć w roku jubileuszowym do portugalskiego sanktuarium, będą mogli uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie wizerunku Matki Bożej Fatimskiej znajdującego się w kościele, kaplicy czy w innym miejscu 13. dnia każdego miesiąca między majem a październikiem 2017 r. Odpust zupełny będą mogli uzyskać również wierni w podeszłym wieku, chorzy lub osoby, które „z innej poważnej przyczyny” nie będą mogły udać się do miejsc dedykowanych Matce Bożej Fatimskiej, a które „żałują za wszystkie popełnione grzechy”.

7. W najbliższą sobotę 13 maja, dzieci klas III szkoły podstawowej 354 i szkoły podstawowej nr. 30 przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. Z tej też racji Msza św. odprawiana w samo południe o godz. 1200 zostanie odprawiona  w kaplicy od ul. Siedleckiej. Dzieci pierwszokomunijne będą obchodzić swój biały tydzień od niedzieli do piątku, będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 1730 i mszy św. o godz. 1800.

8. Dzieci klas IV w niedzielę tj. 14 maja będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę o godz. 1130.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.