Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna 22.04. 2018

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                               22 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże głosi ks. Rektor Seminarium Warszawsko – Praskiego ks. prof.. Krzysztof Warchałowski. Serdecznie Go witamy w naszej wspólnocie parafialnej wraz z alumnami i życzymy obfitych Bożych łask w kształtowaniu sumień i serc przyszłych kapłanów naszej diecezji.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800,

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Biskupie Marku Solarczyku, który obchodzi swój dzień imienin.

5. Dostaliśmy kilka dodatkowych miejsc na pielgrzymkę śladami polskich kościołów i miejsc kultury na Białorusi w dn. 14-17 czerwca. Chętni do wyjazdu powinni zgłosić się jak najszybciej (ze względu na procedury wizowe) do ks. Krzysztofa z Bazyliki lub do p. Grochowskiego (tel. 600 090 231), organizatora i pilota tej pielgrzymki. Paszport obowiązkowy. Szczegółowy program wyjazdu i koszty podane są na stronie internetowej (www.bazylika.salezjanie.pl).

6. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.