Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocy 12 maja 2019

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                               12 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.  dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 1800 msza św. po mszy św. różaniec i procesja Fatimska z figurą po Bazylice.

4.  W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 44 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 18 maja o godz. 1000. Dzieci odbędą swoją pierwsza spowiedź w piątek o godz. 1500. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.

5. W niedzielę 19 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 1130 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w 17 maja w piątek o godz. 1600.

6. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.