Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela zwykła 03 lutego 2019

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         3 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie dzisiaj o godz. 1730. Adoracja i procesja z racji przypadającej pierwszej niedzieli miesiąca.

2. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Kół żywego różańca.

3. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszach Świętych odprawianych w Bazylice i Sanktuarium pobłogosławimy chleb i wodę.

4. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę odprawiana podczas Mszy św. odprawianej o godz. 1800

5. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 1200

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnika Idziemy.

7. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

8. Trwają prace przy zakładaniu nagłośnienia na stałe. Prace powinny zakończyć się do końca tego tygodnia.  Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary na nagłośnienie Bazyliki. Wszystkim za wszelkie dobro Staropolskie Bóg zapłać!